Odchudzanie

Jak pozbyć się zbędnych kilogramów? – oto pytanie, które zadajemy sobie zwłaszcza przed nadejściem lata. W dodatku jak odchudzić się tak, aby nie skończyło się to efektem jojo? Zdaniem niektórych główną zasadą odchudzania jest hasło – jedz mniej. W rzeczywistości to za mało. Odmawianie sobie pewnych produktów, kończy się zazwyczaj tym, że i tak po nie sięgamy. Dlatego lepiej poszukać właściwych zamienników. Przykład stanowi zamiana bułek kajzerek na grahamki, płatków śniadaniowych na musli, czy napojów na wodę. Podczas odchudzania przydatne mogą być preparaty na odchudzanie i oczyszczające organizm, jednak zanim po nie sięgniesz warto zapoznać się z opinią specjalisty.

Podstawę właściwej diety podczas odchudzania stanowi kontrola tego co masz na talerzu. Ważne, by dieta zapewniała zróżnicowane produkty, które zapewnią dostarczenie najważniejszych składników odżywczych mimo odchudzania. Bądź cierpliwa. Aby schudnąć zdrowo i na długo, potrzeba czasu. To kwestia właściwej diety, ale i odpowiednich nawyków, na wprowadzenie których potrzebujesz nieco czasu.

Nie katuj się odmawianiem sobie wszelkich przyjemności. Co jakiś czas można zjeść coś słodkiego, ale rób to z głową. Jedz posiłki mniejsze ale częściej. Pij dużo, oczywiście to nie zastąpi jedzenia, ale nie takie ma zadani. Chodzi o to, by nie pomylić głodu z pragnieniem. W czasie odchudzania dobrze jest prowadzić dziennik żywieniowy, w którym dokonasz zapisu zjedzonych posiłków. To pozwoli ci kontrolować rzeczywistą ilość posiłków.

line