Choinki cięte

Choinki cięte

Choinki cięte to świetna alternatywa dla choinek sztucznych. Żywa choinka jest świeża i pachnąca, dzięki czemu dodaje temu szczególnemu czasowi jeszcze więcej magii.
Choinki do donic przesadzane odpowiednia wcześnie, po to by miały wystarczającą ilość czasu na ukorzenienie się. Przesadzone drzewko gdy dobrze się ukorzeni, jest w stanie wytrzymać 2-3 tygodnie w naszym mieszkaniu. Jeśli po świętach przeniesiemy je do chłodnego miejsca, to istnieje spora szansa na to, że będziemy mogli posadzić je w ogródku.

Wybór choinek ciętych jest bardzo bogaty. Możemy wybierać spośród jodeł, sosen, świerków czy daglezji Na to jak długo wytrzyma w donicy choinka, wpływ ma wielkość donicy. Im większa donica, tym większe prawdopodobieństwo, że drzewko wytrzyma zimę oraz przyjmie się w gruncie wiosną. Dostępne na rynku świerki różnią się wielkością. Należy pamiętać, że wyższe drzewko może mieć trudności z przyjęciem się w glebie. Jeśli obawiamy się, że nasze drzewko będzie kłujące, to warto zainteresować się zakupem świerku serbskiego, który posiada miękkie igły.

Najczęściej kupowanym drzewkiem świątecznym jest świerk. Niestety trzymają się one najkrócej i szybko opadają z nich igły. Dlatego jeśli zależy nam na dobrym wyglądzie drzewka to zadbajmy o to, aby kupić je jak najpóźniej i wstawić do domu tuż przed świętami. Przedłużyć żywot choinki może ustawienie jej daleko od źródeł ciepła, jakimi są kominki czy kaloryfery. Warto także zanurzyć pień w pojemniku z wodą. Jeśli natomiast pragniemy drzewka trwałego, to warto zainwestować w jodłę normandzką, charakteryzującą się ciemną zielenią. Igły nie opadają, ponieważ zasychają na gałązkach. Choinki te pochodzą z Danii, nasz klimat im niestety nie sprzyja. Potrzebują one bowiem do wzrostu dużej wilgotności, źle znoszą także przymrozki oraz wysokie temperatury w okresie lata. Chociaż niektórzy próbują hodować je w Polsce, to nigdy nie osiągną one swoich rzeczywistych rozmiarów w naszym klimacie. Jak widać na wybór choinki w znacznym stopniu wpływa cena.

line